Dankzij Roeland heb ik een nieuwe manier van lesgeven geleerd

15 maart 2021

“Enerzijds leren we aan de jongeren onze moedertaal, maar anderzijds leren we ook veel van hen. En dat zorgt voor een heel warme sfeer op kamp”, getuigt vrijwilliger Cindy Knapik (33 jaar). “Ik vind het hier geweldig!”

Cindy: “Op Douce France (kamp Frans 13-18 jaar) help ik de verantwoordelijke project met de administratie en de moni’s met hun activiteiten.

 Waarom ben je vrijwilliger geworden bij Roeland?

“Toen ik nog op de universiteit zat, kwam de projectcoördinator van Roeland, Jérôme Lecerf ons vertellen over Roeland. Ik besloot om een vormingsweekend te volgen en een stage te lopen. Dat was 8 jaar geleden. Sindsdien ga ik elke zomer mee op kamp.”

Wat vind je leuk als vrijwilliger?

“De sfeer. Oke, we werken hier, maar toch is het alsof je op vakantie bent. Iedereen maakt hier ontzettend veel plezier. Dat is geweldig!”

Wat vind je minder leuk als vrijwilliger?

“Misschien het slaapgebrek. De nachten zijn hier soms vrij kort.”

Welk voordeel haal je er zelf uit om vrijwilliger te zijn?

“Ik ben nu leerkracht Spaans in het secundair onderwijs en dankzij Roeland heb ik geleerd om op een speelse en creatieve manier les te geven.”

Wat is je mooiste kampherinnering?

“Ik vind elk moment leuk. Maar als ik iets moet kiezen, dan kies ik voor de band die wij opbouwen met de andere vrijwilligers en deelnemers.”

Welk advies heb je voor potentiële vrijwilligers?

“Ontdek het gewoon. Veel ervaring en nieuwe vrienden gegarandeerd!”

“Op Roelandkamp heb ik geleerd om uit mijn kot te komen”
07 oktober 2025
Alleen op kamp? “Ik wou graag nieuwe vrienden leren kennen”
02 oktober 2025
Beleef de magie van onze taalkampen
01 september 2025
"Ik zou het helemaal opnieuw doen, zelfs zonder vrijwilligersvergoeding"
01 oktober 2025
Roeland-kamp vol magische herinneringen
11 augustus 2025